קניית מחשב

הסיבות להגיע למסקנה כי הגיעה השעה להחליף את המחשב בחדש הן רבות

תקלות חוזרות ונשנות, התיישנות הציוד, התקדמות הטכנולוגיה  וכ"ו בסופו של דבר ולמען האמת – הסיבה העיקרית לרכישה של מחשב חדש, היא ככל הנראה העמידה בדרישות של מערכות ההפעלה החדשות היוצאות את שעריה של ענקית התוכנה השולטת כיום בעולם המחשב הביתי, הלא היא מייקרוסופט... 
המחשב הוא כלי המשמש את צרכינו. הצרכים שלנו לא נקבעים על פי יכולתו לממש אותם ולכן צריך לחשוב - מה אנו דורשים. תוכנות מיוחדות? משימות ספציפיות? כאשר מקבלים המלצות כדאי לעשות סקר מחירים ושירות לאחר קנייה - לפנות לחנות המועדפת ולבקש הצעת מחיר למחשב אשר יהיה חזק במעט מהמפרט המקורי עליו קיבלתם המלצה. רק למקרה בו תגלו שאתם זקוקים שהמחשב ימלא עבורכם עוד משימה חשובה אחת. השוו בין הצעות המחיר וקבלו את הטובה והמשתלמת ביותר.

שלב ראשון – הגדירו תקציב

השיקול המרכזי ביותר עבור רוב האנשים הוא ההוצאה הכספית. גם אם אתם זקוקים מאד למחשב, ומוכנים להסתפק במחשב שהוא אינו הכי משוכלל שיש, עדיין מדובר - למרות ירידת המחירים - בהוצאה לא טריוויאלית. הדבר הראשון שאתם צריכים להחליט הוא כמה אתם מוכנים ויכולים להשקיע.

 

הניחו שההבדל בין ההוצאה המינימאלית האפשרית להוצאה של 1000 עד 2000 שקלים נוספים, משמעותו תמורה שונה לגמרי: מחשב הרבה יותר נוח ומהיר ושימוש הרבה יותר מהנה במחשב. הניסיון גם מוכיח שעם האוכל בא התיאבון;

אחרי שיהיה לכם מחשב חדש, תגלו מהר מאד שאתם דורשים ממנו יותר ויותר, ואם הוא יהיה חלש מדי תיאלצו ממילא לשדרג

.

שלב שני – הגדרת תפקיד המחשב

הנושא העיקרי אשר יתווה את הדרך בבחירת המחשב החדש, הוא מטרת המחשב וייעודו. 
הצורך הביתי הפופולארי ביותר, הוא כמובן צרכיהם של הילדים, ואין להקל ראש בנושא זה שכן הילדים הם הצרכנים של עוצמתו המרבית של המחשב. 
מדוע? ובכן, בכדי להפעיל את המשחקים השונים, ובעיקר את המשחקים החדישים היוצאים מדי יום אל השוק, יש צורך במאיץ גרפי בעל עוצמת עיבוד גבוהה, בשטח דיסק גדול ונפח זיכרון תואם. 
מחשבים אלו, נחשבים למחשבים היקרים יותר, ובעיקר כאשר נבחר במותגי חומרה ידועים אשר אמנם גובים סכומים נאים עבור הרכיבים השונים, יחד עם זאת מסוגלים לעבוד עם חומרות אחרות המותקנות במחשב בהרמוניה, ונחשבים והתקני אל כשל. 

כאשר אנו מבקשים לרכוש מחשב לצרכים משרדיים, יש להתאים את המחשב לאופי ולשימוש במשרד.מחשב "מזכירה" לא דומה למחשב אדריכלית, כמות המידע שונה אולי בכלל כדי לאחסן את המידע על "שרת" . לכן רצוי לשבת עם טכנאי ולהגדיר את הצרכים ואז לבנות את המחשב ברצוי.כדאי לדעת: 
הרכיבים החשובים ביותר בכל מחשב הם המעבד, לוח האם, המאיץ הגרפי, הזיכרון, הדיסק הקשיח והמארז. 
בבחירת מעבד מתאים – המעבד הינו "המוח" של המחשב יכולת המעבד נקבע ע"י מספר ליבות,מהירות שעון זיכרון מטמון ועוד.

לוח אם- רצוי וחשוב לקנות לוח אם מחברה ידועה.החברות המומלצות: GIGA-BYTE,ASUS,INTEL 

דיסקים קשיחים – העיקרון החשוב הוא נפח הדיסק  לא מומלץ פחות מ 500GB

כרטיס מסך – במידה והשימוש במחשב הינו "משרדי "  או ללא צורך בגרפיקה מיוחדת (ללא משחקים) בד"כ  כרטיס שמגיע עם לוח האם מספיק.   

 שוק המאיצים הגרפיים הוא אדיר, וקצרה היריעה במאמר זה בכדי להכיל מידע מספק אודות התחום – עם זאת, כאשר מדובר על מחשב בו נדרשות פעולות גרפיות נרחבות, מומלץ שלא לבחור במאיץ גרפי המשולב על גבי לוח האם, בעל יכולת עיבוד אישית וזיכרון נרחב. 

במידה ובחרתם להשתמש בכרטיס מסך לא מובנה כדי להשתמש האחת החברות המובילות NVIDIA, GFORCE

המלצות:

כמות זיכרון מינימאלית של 2GB

קירור עצמי

חיבור DVI ,HDMI


זיכרון ה- RAM עבר אף הוא שדרגו משמעותי בשנים האחרונות עם כניסתם של כרטיסי הזיכרון בטכנולוגייתDDR3, המספקות יכולת גישה לזיכרון מהירה ביותר. ככל שנרבה בשטח זיכרון עליון כך יספק המחשב ביצועים טובים יותר, ובהגבלת יכולתה של מערכת ההפעלה. לזיכרון אין השפעה ישירה על מהירות ביצועי המחשב,שילוב עם תדר לוח האם והמעבד מביא לביצועים מהירים.

מומלצת כמות מינימאלית של 2GB

כדאי לדעת כי מערכות ההפעלה החדשות של מייקרוסופט הפעולות על בסיס מטריצות גישה לזיכרון של 64BIT, מאפשרות ניהול נרחב יותר של זיכרון ופעילות מהירה יותר של המחשב

 

 

 שלב שלישי  היכן לרכוש –

אני לא ממליץ לקנות:

 בסופר או ברשתות החשמל- כול טיפול או תקלה בתקופת האחריות המחשב נשלח למעבדה מרוחקת והדבר לוקח לפעמים עד שבועות.כמו כן המחשבים מגיעים עם מפרט מוכן מראש ללא יכולת לשנות.

חנויות מקוונות באינטרנט – הסיבה העיקרית חוסר נגישות ומרחק מהחנות.

 

ממליץ לקנות  -

 רשתות ציוד למחשב או מחנות המחשבים השכונתית – אם חשוב  לכם היחס האישי גשו לחנות השכונתית ותזכו ביחס הרצוי ,אך המחיר עשוי להיות יקר יותר.

אם אתם רוצים לרכוש מחשב ולא מעניין אתכם היחס האישי גשו לרשתות המחשבים.בשני המקרים גשו אם מפרט או אחרי שעניתם על השאלות מה התקציב ולמה משמש המחשב.

חשוב להקפיד על מעבדה קרובה וזמינה אליכם.

שמירה על קבלה

קבלת מארז בקרטונים המקוריים כולל קופסאות של לוח אם וכרטיסי מסך או לפחות דיסק התקנה שלהם.

 

 

גילוי נאות – כותב מאמר זה הינו בעל חנות מחשבים "שכונתית".

יד שניה
מוצרי מחשבים מכירה יד שניה